Wish You Were Here ... and he really is...

Jestli někdo v neděli 2. května česky připomenul 15. výročí smrti Deža Ursinyho, pak já to tedy nebyla (ani nenašla). Přesto (anebo právě proto?) ke mně Dežo v tomto týdnu "přišel" způsobem, o kterém se dá jenom mlčet.

Tak jenom pár směrových tabulek na rozcestníku:

Jakýsi americký výzkumník na poli garážových kapel z 60.-70. let našeho (tj. minulého) století má ve svém archívu i čtyři české singly. The Soulmen, The Beatmen (včetně podpisů!), Saze a Olympic. Kdo nevěří, ať sem kliká.

V roce 2007 vydalo slovenské vydavatelství Artfórum knížku Moja milá pani. Listy Zdenke Krejčovej. Knížka, která sílu bere i dává ve spravedlivém poměru. Jen tak pod čarou, za nepovinný domácí úkol: kdo byl editorem?

Na jaro t.r. je slibováno DVD s dokumentem Petera Krištúfka Momentky. Jestli se ten film dal či dá vidět v Čechách a na Moravě i na nefestivalových plátnech, vážně nevím.
DODATEČNĚ: Ano! V sobotu 10.7.2010 v 15:00 Kino Panorama - Den slovenského filmu v Boskovicích, v rámci festivalu Unijjazu

A to nejneuvěřitelnější nakonec. Je a samozřejmě NENÍ to "Ten istý tanec": Teatro fatal


Tohle jsou oba Dežovi synové: Vlevo (sic!) bulharský DJ Liubo, vpravo bratislavský herec, skladatel, zpěvák a klavírista Jakub.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Milý deníčku...(3)

Po více než dvou letech

(Vy)poslechnuto: Cermaque - Neboj (Indies Scope, 2017),